RSS ایزوگام آذربام تبریز | بهترین ایزوگام مناطق سردسیری | ایزوگام هوبر
ایزوگام آذربام تبریز | بهترین ایزوگام مناطق سردسیری

بهترین ایزوگام مناطق سردسیری

آنچه در این مقاله می خوانید:

ایزوگام آذربام تبریز یکی از برند های تولید شده در تبریز که در تولید ان از قیر مرغوب پالایشگاهی استفاده شده است و کیفیت بالایی دارد. تبریز یکی از مراکز مهم تولید ایزوگام در کشور تلقی می شود که سالانه با تولید انواع برند ها سهم مهمی در توازن بازار ایفا می کند. محصولات تولید شده در تبریز علاوه بر ارسال به اقسا نقاط کشور به دیگر نقاط جهان نیز صادر می شود. مهم ترین کشور های وارد کننده ایزوگام تبریز،  آذربایجان، ارمنستان، عراق و افغانستان می باشد.

مشخصات ایزوگام مناطق سردسیر

یکی از مهمترین پارامترهایی که در انتخاب ایزوگام باید مد نظر داشته باشید شرایط آب و هوایی منطقه‌ای است که قرار است آن را نصب نمایید، ایزوگام مناطق سردسیری نیز مشخصه‌های خاص خود را دارد که با انتخاب درست آن می‌تواند دوام و ماندگاری بیشتری را داشته باشد و از صرف هزینه‌های اضافی برای بازسازی و تعمیرات جلوگیری گردد.

 • ابعاد ایزوگام‌های تولید شده برای مناطق سردسیر حدود 10 متر طول و عرض حدود یک متر است.
 • ضخامت این نوع ایزوگام‌ها از دیگر پارامترهای مهم آن است، حداقل ضخامتی که برای این نوع از عایق‌های مختص مناطق سردسیری در نظر گرفته میشود 3.5 تا 4 میلیمتر بوده و برخی از انواع آن با ضخامت 5 میلیمتر نیز تولید می‌گردد.
 • ضخامت یکنواخت ایزوگام در تمام بخش‌های رول از دیگر مواردی است که نشان دهنده کیفیت مطلوب آن است.
 • وزن ایزوگام مناطق سردسیری نیز از دیگر مشخصه‌هایی است که در انتخاب آن باید مد نظر داشته باشید، حداقل وزن برای هر متر مربع از ایزوگام باید حدود 4 کیلوگرم باشد و تقریبا برای هر رول حدود 40 کیلوگرم می‌شود، وزن ایدهآل نیز برای هر رول حدود 50 کیلوگرم است.
 • به دلیل نوسانات دمایی مناطق سردسیر، ایزوگام‌های مورد استفاده در این مناطق باید قابلیت تحمل حداقل دمای 25- را داشته باشند و حالت انعطاف پذیری خود را حفظ کنند.
 • ایزوگام‌های مورد استفاده در مناطق سردسیر باید تا دمای 120 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند و مقاومت کافی را را داشته باشند.
 • نقطه اشتعال این نوع ایزوگام‌ها دمای 250 درجه سانتی گراد است.
 • از دیگر پارامترهای ایزوگام مناطق سردسیری مواد اولیه به کار رفته در تولید آن است، پلیمرهای الاستیکی جهت افزایش انعطاف پذیری این نوع ایزوگام‌ها به کار میرود، پلیمرهای اصلاح شده APP، SBS و BPE در فرمولاسیون آن می‌تواند قابلیت انعطاف آن را در دمای پایین افزایش دهد.
 • پلی استر سوزنی نبافته، تیشو و الیاف شیشه نخ دار از دیگر ترکیبات به کار رفته در این نوع عایق‌های مناطق سردسیری است که به عنوان بستر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • پودر معدنی و روکش آلومینیوم در داخل و فیلم پلی اتیلن در خارج این نوع ایزوگام‌ها استفاده می‌گردد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با ایزوگام ویژه مناطق سردسیر روی لینک کلیک کنید.

ویژگی‌های ایزوگام مناطق سردسیر

ضخامت و متریال به کار رفته در تولید ایزوگام مناطق سردسیر با ایزوگام‌های معمولی متفاوت است که سبب افزایش طول عمر مفید آن می‌گردد، در مناطق سردسیر تغییرات دمایی و بارندگیهای فصلی میتواند به بافت ایزوگامهای معمولی آسیب وارد کند، ایزوگامهای تولید شده برای مناطق سردسیر باید در برابر تغییرات جوی دوام بالایی داشته باشد و به  راحتی تغییر شکل ندهد.

این نوع ایزوگام‌ها در دماهای پایین باید منعطف باشند و سخت و شکننده نشوند، از دیگر ویژگی‌های آن عدم چسبندگی آن به کفش است، ایزوگام مناسب باید به خوبی به سطح هدف بچسبد و اتصال محکمی داشته باشد، از مشخصه‌های مهم این نوع ایزوگامها مقاومت آن در برابر ضربه و تنش‌های محیطی است، به طوری که به راحتی دچار آسیب و پارگی نگردد، علاوه بر آن باید در برابر تابش خورشید و مواد شیمیایی نیز پایدار باشد.

این ایزوگام‌ها با ایجاد پوشش مناسب از هدر رفتن انرژی نیز پیشگیری می‌کنند و در بلند مدت در کاهش هزینه‌ها موثر خواهد بود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با نرخ ایزوگام مناطق سردسیری پلیمری روی لینک کلیک کنید.

قیمت ایزوگام مناطق سردسیر

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی انواع ایزوگام مناسب برای مناطق سردسیری موثر است، نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید این عایق‌ها در هزینه نهایی دخیل است، برندها و شرکت‌هایی که محصولات را ارائه می‌دهند نیز در تعیین قیمت آن نقش دارند، علاوه بر این با توجه به میزان گارانتی و ضمانت محصولات ممکن قیمت‌ها متغیر باشد.

مشخصات فیزیکی ایزوگام مانند تراکم و ضخامت آن، چند لایه بودن ایزوگام، وزن و ابعاد آن نیز در قیمت آن موثر است، محل خرید و فروشگاهی که از آن ایزوگام مناطق سردسیری را تهیه می‌کنید نیز در هزینه پرداختی دخیل است، تامین ایزوگام از شرکت‌های تولید بدون واسطه و به صورت مستقیم راهکاری است برای کاهش هزینه‌ها، برای این منظور می‌توانید با کارشناسان سایت ایزوگام کده در ارتباط باشید تا شما در زمینه تهیه انواع ایزوگام با قیمت مناسب و اقتصادی راهنمایی نمایند.

علاوه بر موارد فوق بسیاری از شرکت‌ها در صورت خرید عمده تخفیفات ویژه را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند که در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است، در صورت ارائه خدمات نصب در محل، هزینه آن روی قیمت نهایی محاسبه میشود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین قیمت ایزوگام مناطق سردسیری روی لینک کنید.

کاربرد ایزوگام در مناطق سردسیر

کاربرد اصلی ایزوگام در عایق بندی رطوبتی ساختمان است، از ایزوگام در مناطق سردسیری برای عایق بندی پشت بام خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده میشود تا در حین بارش باران و برف رطوبت به داخل ساختمان نفوذ نکند، از ایزوگام در مناطق سردسیر برای شیروانی و ایرانیت نیز استفاده میشود، علاوه بر آن در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و یا تجاری در طرح‌های روف گاردن نیز از ایزوگام مختص مناطق سردسیری استفاده می‌شود تا نم و رطوبت به فضای داخلی وارد نگردد.

ایزوگام‌های فویلدار را برای عایق بندی سقفها استفاده می‌کنند و از انواع بدون فویل و ساده برای محیط‌هایی که در معرض تابش مستقیم خورشید نیست مانند پی ساختمانها استفاده می‌گردد.

از ایزوگام برای عایق بندی سرویس‌های بهداشتی که در تماس مکرر با آب است نیز استفاده می‌شود، در مناطق مرطوب و با بارندگی زیاد برای عایق بندی دیوارها نیز از ایزوگام استفاده می‌شود و به صورت عمودی روی آن متصل می‌شود.

کاربرد ایزوگام در مناطق سردسیری تنها به ساختمانهای مسکونی محدود نمی‌گردد، بلکه برای عایق بندی استخرهای شنا نیز از آن استفاده میگردد، استخرهای پرورش ماهی و کانال‌های آبیاری را نیز میتوان با کمک این پوشش‌ها عایق ساخت، عایق بندی آشپزخانه‌های صنعتی، مراکز آبی تفریحی، سدها و غیره از دیگر کاربردهای این محصول کاربردی است.

نکات مهم در انتخاب ایزوگام در مناطق سردسیر

در انتخاب و خرید ایزوگام مناطق سردسیر دقت کنید که استانداردهای لازم را داشته باشد، ایزوگام مناطق سردسیر دارای نشان استاندارد BOF است در حالی که بر روی ایزوگام‌های مختص مناطق گرمسیری نشان استاندارد BPP مشاهده می‌شود، در فرآیند تولید ایزوگام‌های معتبر از مواد اولیه با کیفیت استفاده می‌شود، قیر پالایشگاهی مرغوب با گرید ۶۰_۷۰ در کنار پلیمرهای اصلاح کننده با کیفیت میتواند دوام آن را افزایش دهد، روکش به کار رفته در تولید این نوع ایزوگام‌ها نیز باید مرغوب باشد.

هنگام خرید بافت نرم و منعطف ایزوگام را مورد ارزیابی قرار دهید، یک روش تست انعطاف پذیری ایزوگام مختص مناطق سردسیری مرغوب، برش بخش کوچکی از ایزوگام و قرار دادن آن در دمای فریزر است، بعد از طی شدن حدود 2 تا 3 ساعت با بررسی بافت ایزوگام میتوانید به کیفیت و نرمی آن پی ببرید، در صورت شکنندگی و خشکی گزینه مناسبی برای خرید نیست.

سعی کنید همواره ایزوگام‌های با نام و برند معتبر را تهیه کنید، شرکتهایی که کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کنند گزینه مناسبتری برای انتخاب هستند و میتوانید با خاطر آسوده از آنها خرید نمایید، ایزوگام آذربام تبریز از جمله معتبرترین برندهای ایزوگام در بازار است که با ارائه محصولات متنوع توانسته است بخش عظیمی از نیاز مخاطبین را تامین نماید، ایزوگامهای مختص مناطق سردسیر آذربام ضمن کیفیت بالا، قیمت بسیار به صرفه و منصفانه‌ای دارد.

در هنگام انتخاب ایزوگام مناطق سردسیر دقت کنید که بعد از تماس دست با آن اثری روی آن باقی می‌ماند یا نه، ایزوگامهای با کیفیت نباید اثری روی خود باقی بگذارند، هنگام خرید بوی ایزوگام را نیز بررسی کنید، بوی گازوئیل و موادی مشابه آن نشان کیفیت پایین ایزوگام است.

سایت ایزوگام کده با به کارگیری کارشناسان و متخصصین حرفه‌ای توانسته است بهترین خدمات را در زمینه فروش انواع عایق‌های معتبر مختص مناطق مختلف ارائه دهد، محصولات این سایت دارای استاندارهای ملی ایران و همچنین اروپا است، جهت دریافت مشاوره بیشتر و راهنمایی در زمینه انواع ایزوگام میتوانید با متخصصین سایت ایزوگام کده در ارتباط باشید، شماره تماس 09195437669 پل ارتباطی با این مرکز است.

مشخصات ایزوگام آذربام تبریز

مشخصات ایزوگام آذربام تبریز

کارخانه ایزوگام آذربام تبریز تولید کننده انواع ایزوگام های درجه یک در منطقه می باشد.

این عایق ها در رول های استاندارد یک در ده متر تولید می شوند که علامت استاندارد ملی در طول رول ها هک شده است.

وزن رول های ایزوگام با توجه به نوع و ضخامت ایزوگام 40-45 کیلو گرم می باشد.

محصولات پلیمری تولید شده در این مرکز با برخورداری از بهترین مواد اولیه و کارشناسان تولیدی با استفاده از بروز ترین ماشین الات انجام می شود.

کیفیت بالا و قیمت مناسب سبب می شود که ایزوگام آذرگام تبریز یکی از گزینه های مورد نظر در عهنگام خرید ایزوگام تلقی شود.

تنوع بالای محصولات تولیدی موجب شده است که برای هر مکانی بهراحتی مورد استفاده قرار کیرد.

انواع ایزوگام های تولید شده در شرکت آذربام

 • ایزوگام تک لایه
  از قیر پالایشگاهی و یک لایه پلی استر سوزنی تولید می شود.
 • ایزوگام دولایه
  در تولید این نوع ایزوگام از یک لایه پلی استر و یک لایه تیشوی نخ دار استفاده می کنند.
 • ایزوگام فویل دار
  این نوع ایزوگام ها نیز با لایه ای نازک از فویل الومینیومی پوشانده می شوند. انواع ایزوگامهای فویلدار آذربام تک لایه و دولایه می باشند.
 • ایزوگام طرح دار و رنگی
  نمونه های جدیدی از ایزوگام ها هستند که در این مرکز با کیفیت بالا تولید می شوند.

بهترین مارک ایزوگام برای مناطق سردسیری

بهترین مارک ایزوگام برای مناطق سردسیری

ایران از نظر اب و هوایی دارای اقلیم متنوع است در نتیجه ایزوگام های استفاده شده در ایران باید مطابق با نوع اب و هوا خریداری و نصب شوند.

به صورت کلی ایزوگام ها بر اساس نوع اب و هوا در دو مدل تولید می شوند:

 1. ایزوگام های مناسب مناطق سردسیری
 2. ایزوگام مناسب مناطق گرم و مرطوب

این دو نوع ایزوگام به لحاظ فرمولاسیون با همدیگر متفاوت هستند که نتیجه ان باعث کارایی متفاوت ان ها می شود.

به عنوان مثال ایزوگام هایی که برای مناطق گرمسیری مورد استفاده قرار می گیرند دارای گرانروی بالاتری هستند.

این ویژگی سبب می شود که در مقابل افتاب های گرم و طولانی قیر بکار رفته در تولید ان ها مقاومت نشان داده و منبسط نشود.

ایزوگام پلیمری الاستیکی بهترین نوع ایزوگام پیشنهاد شده برای مناطق سردسیری می باشد.

این نوع ایزوگام از قیر مرغوب پالایشگاهی با درصد پلیمری بالا تولید شده اند در دسته بندی های عایق های رطوبتی جزء نوع A قرار می گیرند.

این نوع ایزوگام ها تحمل بالایی در مقابل زمستان های سرد و طولانی دارند و این سبب می شود برای مناطقی از جمله:
تبریز، کردستان، ارومیه و همدان بهترین گزینه باشند.

بهترین ایزوگام برای استفاده در پشت بام

یکی از ملاک های تعیین کننده بهترین نوع ایزوگام، رعایت این مشخصه است که می خواهیم برای چه مکانی ایزوگام تهیه کنیم.

به بیان دیگر ایزوگام مورد استفاده برای پی ساختمان متفاوت با ایزوگامی است که برای پشت بام استفاده می شود.

ایزوگامی که برای پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد دارای یک روکشی از الومینیوم می باشد که به ان ایزوگام فویل دار می گویند.

وجود روکش الومینیومی سبب می شود که از شدت نور خورشید تابیده شده به ایزوگام کم شده و عمر ایزوگام افزایش پیدا کند.
چرا که نور خورشید  را بازتاب می دهند.

علاوه بر این ویژگی رنگ نقره ای فویل به علت اینکه گرما را جذب نمی کند به نوعی از گرم شدن لایه های زیرین جلوگیری می کند.

قیمت این نوع ایزوگام ها به نسبت ایزوگام های ساده با همان کیفیت تولیدی بالا تر است
اما به لحاظ کارایی بالایی که دارد بهترین گزینه برای عایق کاری پشت بام می باشد.

با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع ایران و تغییرات جوی در نقاط مختلف، ایزوگام‌های مختلف با کارآیی‌های متفاوتی طراحی و تولید گشته تا بیشترین بازدهی را داشته باشند، آگاهی از ویژگی‌ها و مشخصه‌های انواع ایزوگام‌ها و از جمله ایزوگام های سردسیری کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و دوام ماندگاری ایزوگام افزایش یابد.

برای مشاوره و خرید عمده ایزوگام با واحد فروش تماس حاصل نمایید