RSS چرا ایزوگام باد می کند؟+ دلایل و راهکارهای رفع مشکل - ایزوگام هوبر

چرا ایزوگام باد می کند؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

ایزوگام یک عایق رطوبتی کاربردی است که موارد مصرف متعددی دارد. یکی از مشکلاتی که اغلب بعد از نصب ایزوگام به وجود می‌آید باد کردن یا طبله کردن سطح ایزوگام است. این موضوع به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها استفاده از ایزوگام‌های بی‌کیفیت است. بنابراین اگر خرید ایزوگام را از یک مجموعه معتبر مانند مجموعه هوبر انجام دهید دیگر با مشکل باد کردن ایزوگام مواجه نمی‌شوید.

منظور از طبله یا باد کردن ایزوگام چیست؟

منظور از طبله کردن ایزوگام همان باد کردن ایزوگام است که اغلب بعد از ایزوگام کردن سطح اتفاق می‌افتد. این مشکل مدتی پس از عایق کاری دیده می‌شود و علت آن به عوامل مختلفی مربوط می‌شود. زمانی که ایزوگام طبله می‌کند چسبندگی خود را از دست می‌دهد، از سطح جدا شده و بالا می‌آید. به این ترتیب فرآیند طبله کردن اتفاق می‌افتد.

دلایل باد کردن ایزوگام چیست؟

باد کردن ایزوگام به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد. از رایج‌ترین دلایل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ایزوگام بی‌کیفیت: یکی از دلایل اصلی طبله کردن ایزوگام استفاده از ایزوگام‌های نامرغوب و بی‌کیفیت است. استفاده از مواد و متریال نامناسب در تولید ایزوگام باعث کاهش انعطاف پذیری آن می‌شود. بنابراین زمانی که ایزوگام در معرض هوای سرد و گرم قرار بگیرد، در اثر انبساط و انقباض‌های مداوم، بافت‌های آن از یکدیگر جدا شده و در نهایت باد می‌کند. خرید ایزوگام مرغوب از مجموعه هوبر می‌تواند گام موثری برای برطرف کردن این مشکل باشد.
 • وجود رطوبت: یکی از عواملی که باعث باد کردن سطح ایزوگام می‌شود وجود رطوبت در سطح آن است. اگر کوچکترین رطوبتی در سطح کار وجود داشته باشد این رطوبت در طی فرایند ایزوگام کاری افزایش پیدا می‌کند و به بخار تبدیل می‌شود که در نتیجه آن طبله کردن ایزوگام اتفاق می‌افتد.
 • زیرسازی نامناسب: زیرسازی نامناسب می‌تواند یکی از دلایل مهم باد کردن ایزوگام باشد. اگر قبل از انجام ایزوگام کاری، سطح مورد نظر را از آلودگی‌ها، برآمدگی‌ها یا سنگریزه‌ها تمیز نکنید ایزوگام به طور مناسب به سطح نمی‌چسبد و این عدم چسبندگی با کمترین رطوبتی باعث جدا شدن ایزوگام از سطح و باد کردن آن می‌شود.
 • نصب غیرحرفه‌ای: در صورتی که نصب ایزوگام توسط افراد متخصص و تکنسین حرفه‌ای که آشنا به اصول ایزوگام کاری هستند صورت نگیرد چسبندگی لازم بین سطح و ایزوگام اتفاق نمی‌افتد. این موضوع به مرور باعث جدا شدن ایزوگام و باد کردن آن می‌شود. اگر حرارت کافی به ایزوگام وارد نشود و یا ایزوگام زودتر از زمان استاندارد خود سخت و سفت شود باد کردن لایه بیرونی اتفاق می‌افتد.

دلایل باد کردن ایزوگام چیست؟

چگونه می توان مشکل باد کردن ایزوگام را برطرف کرد؟

باد کردن ایزوگام دلایل متعددی دارد. اگر به هر علتی این اتفاق افتاد و ایزوگام طبله شد اصلا جای نگرانی نیست. چرا که می‌توانید با اجرای یک سری روش‌ها و بهره‌گیری از برخی متدها ایزوگام را لکه‌گیری و ترمیم کنید. برای این کار حتماً از محصولات با کیفیت مجموعه هوبر استفاده کنید تا پس از نصب هیچ مشکلی نداشته باشید.

قبل از هر کاری بهتر است ابتدا به طور دقیق و کامل محیط را بررسی کرده و علت باد کردن ایزوگام را پیدا کنید. سپس با توجه به این موضوع، لکه‌گیری و ترمیم را انجام دهید. به طور مثال در صورتی که باد کردن ایزوگام به علت پاره شدن سطح ایزوگام و نفوذ رطوبت به درون آن باشد می‌توانید به راحتی نقطه آسیب دیده را لکه‌گیری کنید و یک لایه جدید ایزوگام اضافه کنید.

در صورتی که این مشکل به علت زیرسازی نامناسب باشد یا نصب به طور غیر استاندارد انجام شده باشد شاید نیاز باشد بخش زیادی از عایق را جدا کرده و مجدداً پس از برطرف کردن مشکل، سطح را ایزوگام کنید.

چگونه می توان از باد کردن ایزوگام جلوگیری کرد؟

همانطور که می‌دانید ایزوگام نقش بسیار پررنگ و مهمی را در فضای پشت بام، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و… ایفا می‌کند. در صورتی که نصب این عایق به صورت اصولی صورت نگیرد مشکلات متعددی را به بار می‌آورد. بنابراین برای جلوگیری از باد کردن ایزوگام بهتر است به چند نکته مهم دقت کنید. این نکات عبارتند از:

 • استفاده از نصاب حرفه‌ای: نصب ایزوگام‌ را به افراد متخصص و متعهد و البته با تجربه بسپارید. به این ترتیب خیالتان بابت نتیجه نهایی کار آسوده خواهد بود. ‌در حال حاضر مجموعه هوبر با بهره‌گیری از نیروهای حرفه‌ای و محصولات با کیفیت و استاندارد، یکی از بهترین مراکزی است که می‌توانید برای نصب ایزوگام به آن‌ها مراجعه کنید.
 • نظافت ایزوگام‌ها به صورت دوره‌ای: بازرسی دقیق و نظافت دوره‌ای ایزوگام پس از نصب و در طی زمانی که از ایزوگام استفاده می‌کنید کمک می‌کند تا از نفوذ رطوبت و گرد غبار به لایه‌های آن جلوگیری شود و در نتیجه مشکل باد کردن ایزوگام اتفاق نیفتد.
 • خرید ایزوگام مرغوب: همانطور که گفتیم یکی از علل باد کردن ایزوگام پس از نصب، استفاده از ایزوگام‌های بی‌کیفیت است. برای اینکه از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید بهتر است ایزوگام‌های مرغوب و با کیفیت را که با استفاده از مواد اولیه مناسب ساخته شده‌اند خریداری کنید. به همین منظور می‌توانید خرید ایزوگام را از محصولات درجه یک مجموعه هوبر انجام دهید و به این ترتیب نسبت به کیفیت و کارایی محصول خریداری شده آسوده خاطر باشید. این مرکز از بهترین نوع مواد و متریال برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند و همواره رضایت مشتریان را در پی داشته است.

خرید یک ایزوگام مرغوب

برای خرید یک ایزوگام مرغوب نیاز است که به یک سری فاکتورها در هنگام خرید توجه داشته باشید تا محصولی مناسب خریداری کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

خرید از برند های معتبر: حتما قبل از خرید برندهای معتبر و شناخته شده‌ای را که در حوزه تولید ایزوگام فعالیت می‌کنند شناسایی کنید و برای خرید به سراغ این برندها بروید.

خرید از مراکز معتبر: خرید از مراکز معتبر یکی از بهترین راهکارها برای خرید ایزوگام با کیفیت است. مراکز معتبری همچون مجموعه هوبر به علت ارزش و احترامی که به مشتریان خود قائل هستند و به دلیل اعتبار و سابقه‌ای که در این حوزه دارند بهترین محصولات را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

آیا باد کردن ایزوگام نشان دهنده یک مشکل جدی است؟

باد کردن ایزوگام می‌تواند نشان از کیفیت پایین ایزوگام، نصب غیرحرفه‌ای، زیرسازی نامناسب یا وجود رطوبت باشد. مشکلاتی مانند رطوبت، زیرسازی نامناسب و نصب غیر حرفه‌ای جدی نبوده و به راحتی قابل حل هستند. شما می‌توانید برای رفع این مشکل از روش لکه‌گیری استفاده کنید و با خشک کردن سطح، آماده کردن زیر کار و کمک گرفتن از افراد متخصص مشکل را برطرف کنید. اما در صورتی که علت بروز این مشکل استفاده از ایزوگام بی‌کیفیت باشد مشکل جدی می‌شود و راهکاری به جز کندن ایزوگام‌ و عایق سازی مجدد با استفاده از عایق‌های با کیفیت وجود ندارد.

باد کردن ایزوگام منجر به چه می شود؟

اگر مشکل باد کردن ایزوگام جدی گرفته نشود، ایزوگام به مرور زمان دچار فرسایش شده و پاره می‌شود. در نتیجه نم و رطوبت به بافت‌های درون ساختمان نفوذ پیدا می‌کنند. این موضوع می‌تواند مشکلات متعددی را به بار بیاورد.

بنابراین قبل از ایجاد چنین مشکلی بهتر است هرچه زودتر اقدامات لازم برای برطرف کردن این مشکل صورت بگیرد.

راهکارهای کاهش بروز مشکل باد کردن یا طبله کردن ایزوگام

برای اینکه با مشکل طبله کردن ایزوگام مواجه نشوید راهکارهای متعددی وجود دارد. این راهکارهای به شرح زیر است.

 • ابتدا سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی، برآمدگی، سنگریزه و… پاک کنید.
 • اجازه دهید که سطح به طور کامل خشک شود. بهتر است عایق کاری را در روزهای آفتابی انجام دهید.
 • به سراغ افراد متخصص بروید و از حرفه و تجربه آن‌ها برای انجام کار بهره‌مند شوید.
 • با صرف هزینه بیشتر، ایزوگام‌های با کیفیت و استاندارد تهیه کنید.

چگونه می توان ایزوگام با کیفیت خرید؟

برای خرید ایزوگام با کیفیت قبل از مراجعه به مراکز فروش با یک جستجوی ساده در اینترنت، بهترین برندهای فعال در حوزه ساخت ایزوگام را شناسایی کنید و برای خرید به سراغ آنها بروید.

خریدتان را از مراکز فروش معتبر که کیفیت کالای خود را تضمین می‌کنند انجام دهید.

به وجود علامت استاندارد روی ایزوگام توجه داشته باشید و از خرید محصولاتی که فاقد این نشان هستند بپرهیزید.

بسته‌بندی محصول را مورد بررسی قرار دهید و به این نکته توجه داشته باشید. ایزوگام با کیفیت به صورت کاملاً اصولی بسته‌بندی شده و در بسته‌های کاملاً حرفه‌ای به مشتریان عرضه می‌شود.

مشخصات یک ایزوگام مرغوب و با کیفیت

اگر به دنبال یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب هستید بهتر است بدانید که مشخصات یک ایزوگام با کیفیت و استاندارد به شرح زیر است.

 • مواد اولیه: ایزوگام با کیفیت از مواد اولیه درجه یک ساخته شده است و در ترکیبات آن ۶۰ الی ۷۰ درصد قیر، دو لایه تیشو، یک لایه فویل آلومینیومی و پلی استر وجود دارد.
 • ضخامت: ضخامت مناسب براساس استانداردهای تعیین شده برای یک ایزوگام با کیفیت ۴ میلی‌متر است.
 • وزن: یکی از ویژگی‌های مهم ایزوگام با کیفیت وزن استاندارد آن است. ایزوگام باید بین ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم وزن داشته باشد در غیر این صورت برای خرید توصیه نمی‌شود.
 • مقاومت: ایزوگام مرغوب در برابر گرما و سرما، ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی آسیب نمی‌بیند.

دلایل باد کردن ایزوگام چیست؟

معرفی بهترین ایزوگام های موجود در مجموعه هوبر

اگر تصمیم دارید ایزوگام‌های با کیفیت و مرغوب خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم که خریدتان را از مجموعه هوبر انجام دهید. در این مرکز انواع ایزوگام‌ها با ضخامت‌های مختلف، ویژگی‌های متفاوت و با کیفیت مطلوب با مناسب‌ترین قیمت‌ها به شما مشتریان گرامی ارائه می‌شوند. برخی از محصولات این مجموعه ایزوگام کده عبارتند از:

 • ایزوگام فویل‌دار: ۴ میلیمتر
 • ایزوگام ساده: ۴ میلیمتر
 • ایزوگام ۵۰ کیلوگرم: ۵ میلیمتر
 • ایزوگام طرح دار لانه زنبوری، چمن و… ۴ میلیمتر
 • ایزوگام فویل دار: ۳.۷ میلیمتر
 • ایزوگام ساده ۳.۷ میلیمتر
 • ایزوگام فویل دار: ۳ میلیمتر
 • ایزوگام ساده: ۳ میلیمتر
 • ایزوگام طرح دار: ۳ میلیمتر

قیمت ایزوگام با کیفیت

قیمت ایزوگام با کیفیت تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که یکی از مهمترین آن‌ها نوسانات ارز و بازار است. زمانی‌که قیمت ارز افزایش پیدا می‌کند به دلیل تاثیر این موضوع بر قیمت مواد اولیه و متریال به کار رفته در تولید ایزوگام، قیمت ایزوگام نیز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید ایزوگام با کیفیت دارید می‌توانید همین حالا برای استعلام قیمت با شماره 09195437669 تماس بگیرید.

خرید ایزوگام با کیفیت

برای خرید ایزوگام با کیفیت مراجعه به مراکز معتبر یکی از بهترین و ساده‌ترین راهکارها است. به همین منظور توصیه می‌کنیم خریدتان را از مجموعه معتبر و با سابقه هوبر انجام دهید. این مرکز با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های به روز و استفاده از بهترین نوع متریال اقدام به تولید و عرضه انواع ایزوگام، با کیفیت تضمینی می‌کند و محصولات خود را نه تنها در بازارهای داخلی بلکه در بازارهای خارجی به فروش می‌رساند. تنوع بالا، عرضه محصولات فوق العاده با کیفیت، تحویل انواع سفارشات در کمترین زمان ممکن از ویژگی‌های ارزشمند مجموعه هوبر است.

سخن پایانی

ایزوگام یک عایق رطوبتی است که برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت به داخل بافت سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر ایزوگام کیفیت مناسبی نداشته باشد یا نصب آن توسط افراد غیر متخصص صورت بگیرد فرایند طبله کردن ایزوگام اتفاق می‌افتد. این موضوع به مرور مشکلات بزرگی را به بار می‌آورد. برای جلوگیری از طبله کردن ایزوگام، از ایزوگام‌های با کیفیت مجموعه هوبر استفاده کنید و نصب آن را به افراد متخصص بسپارید.

برای مشاوره و خرید عمده ایزوگام با واحد فروش تماس حاصل نمایید