RSS چگونه ایزوگام خوب را بشناسیم؟ + معرفی بهترین ایزوگام - ایزوگام هوبر
ایزوگام خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

چگونه ایزوگام خوب را بشناسیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه ایزوگام خوب را بشناسیم؟ خرید ایزوگام  امروزه یکی از الزامات در ساخت و ساز ساختمان‌های مختلف به حساب می‌آید. این پوشش یک عایق رطوبتی محسوب شده و می‌تواند در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده شود. با این که همه ایزوگام‌ها شبیه به یکدیگر هستند، اما یکسان نبوده و انواع مختلفی دارند. برای تشخیص ایزوگام خوب و خرید آن از مجموعه هوبر باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید.

ایزوگام استاندارد چگونه ایزوگامی است؟

معمولا برای تولید ایزوگام استانداردهایی در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی یک ایزوگام خوب و استاندارد را تشخیص دهید. یک ایزوگام استاندارد باید به صورت کامل وکیوم شده و در ابعاد صحیح باشد. ابعاد در نظر گرفته شده برای ایزوگام‌ها یک در ده متر است و وزنشان باید چیزی بین چهل تا چهل و پنج کیلوگرم باشد. تعیین ابعاد ایزوگام بدین دلیل است که در هنگام حمل و نقل آن مشکلی پیش نیاید.

برای تشخیص یک ایزوگام استاندارد در ابتدا باید به رعایت این پارامترها و سپس به مواد اولیه آن دقت کنید. ایزوگام‌هایی که در آن‌ها به جای قیر از پودرهای معدنی استفاده شده است، معمولا بوی بد و نامطبوعی از خود متصاعد می‌کنند. همچنین برای تشخیص مرغوب بودن عایق رطوبتی، کافی است که روی بدنه آن دست بکشید. اگر دستتان سیاه شد، نشان دهنده مواد پلیمری نامرغوب در روند تولید ایزوگام است.

ایزوگام خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک ایزوگام خوب و باکیفیت معمولا ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر ایزوگام‌ها متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

داشتن ضخامت مناسب

یک ایزوگام خوب باید ضخامت مناسبی داشته باشد. ایزوگام‌هایی که ضخامت کمی دارند معمولا عایق رطوبتی مناسبی نخواهند داشت و پس از مدتی مجبور به تعویض آن‌ها خواهید شد. پلی استر، قیر، فویل آلومینیوم و کیفیت پارچه مهم‌ترین موارد برای تعیین ضخامت یک ایزوگام به حساب می‌آیند. پس با احتساب این موارد، می‌توان گفت که ضخامت یک ایزوگام خوب باید به 4 میلی متر برسد. در صورتی که ضخامت کمتر از این مقدار باشد، احتمال نفوذ رطوبت  آب در آن بالا خواهد رفت.

رعایت آب و هوای منطقه موردنظر

همان طور که می‌دانید، ایزوگام‌ها برای دو منطقه سرد و گرم طراحی می‌شوند. پس طبیعی است که استانداردها متفاوت باشند و ایزوگام موردنظر برای هر منطقه به صورت جداگانه عمل می‌کند. ایزوگام‌هایی که برای مناطق سردسیر تولید می‌شوند باید دارای مقاومت و ضخامت بیشتری باشند تا برف و رطوبت به آن‌ها آسیب نزند.

مقاومت بالا

در بین ویژگی‌های یک ایزوگام خوب، میزان مقاومت حرف اول را می‌زند. ایزوگامی که مقاومت خوبی دارد، می‌تواند در برابر ترک و شکستگی نمی‌شود  و می‌توانید از آن برای مدت طولانی‌تری استفاده کنید. همچنین اگر به آن ضربه  و فشار زیادی وارد کنید اتفاقی برای آن رخ نمی‌دهد. البته افزایش طول عمر ایزوگام‌ها منوط به این است که وزن بسیار زیادی روی آن‌ها قار نگرفته باشد.

وزن مناسب

هنگام خرید ایزوگام مناسب  و استاندارد می توانید  آن را وزن کرده و به صورت دقیق از اطلاعات آن آگاه شوید. ایزوگامی مناسب تلقی می‌شود که وزن آن حداکثر چهل کیلوگرم باشد. این امر در صورت استاندارد و باکیفیت بودن مواد اولیه ایزوگام رخ می‌دهد. اگر نسبت به وزن ایزوگام در هنگام خرید اطمینان ندارید، می‌توانید از فروشنده درخواست کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

صادرات ایزوگام

چگونه ایزوگام با کیفیت را از ایزوگام بی کیفیت تشخیص دهیم؟

برای تشخیص ایزوگام  باکیفیت راه‌های مختلفی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره کردیم، اما ممکن است برای تشخیص نهایی کافی نباشند. یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص این امر استفاده از فریز کردن ایزوگام است. کافی است یک تکه کوچک از ایزوگام را در فریزر قرار دهید. به مدت دو ساعت صبر کرده و سپس آن را بیرون بیاورید. بلافاصله شروع به خم کردن آن کنید. چنانچه ایزوگام شکست یا ترک برداشت، جنس خوبی نداشته و از کیفیت کافی برخوردار نیست. در صورت سالم ماندن می توان گفت که ایزوگام موردنظر از کیفیت کافی برخوردار بوده و در برابر گرما و سرما مقاومت کافی از خود نشان خواهد داد.

روش‌های تشخیص اصل و تقلبی بودن ایزوگام

انتخاب یک ایزوگام اصل در هنگام خرید از مجموعه هوبر از اهمیت زیادی برخوردار است، اما چگونه می‌توان ایزوگام اصل و تقلبی را از یکدیگر تشخیص داد؟ در حقیقت چند راه برای تشخیص این امر وجود دارد که عبارتند از:

  • داشتن علامت استاندارد یکی از مهم‌ترین روش‌های تشخیص این امر است. پس در هنگام خرید به دنبال این علامت روی ایزوگام باشید.
  • ایزوگام‌های تقلبی شماره ثبت ندارند و این شماره فقط در ایزوگام‌های اصلی وجود خواهد داشت.
  • بوی نامطبوع در ایزوگام اصل وجود ندارد و همچنین ظاهر آن باید شفاف باشد.
  • می‌توانید در دمای ده درجه ایزوگام موردنظر را چک کنید. اگر در این دما شکننده و خشک باشد، یک ایزوگام نامرغوب خواهد بود.

استفاده از این نکات به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی ایزوگام اصل را در بازار تشخیص دهید.

چرا شناخت ایزوگام خوب از اهمیت زیادی برخوردار است؟

در ساخت و ساز ساختمان استفاده از مصالح مرغوب و خوب بسیار مهم است. انتخاب ایزوگام مرغوب و خوب هم از این قاعده مستثنی نیست. از آن جایی که ساختمان‌ها همیشه در معرض باران و رطوبت قرار می‌گیرند، به یک عایق رطوبتی قوی نیاز دارند. ایزوگام با ترکیباتی که دارد یکی از بهترین عایق‌های حرارتی در بازار به حساب می‌آید. اکثر ساختمان‌های ایران در پشت بام‌های خود دارای پوششی از ایزوگام هستند. در نتیجه، استفاده از این پوشش در ساختمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. پس باید به دنبال بهترین و باکیفیت‌ترین ایزوگام‌ها باشید.

قیمت بهترین برند ایزوگام

برندهای مختلفی در ایران وجود دارند که بیشتر آن‌ها داخلی بوده و رقابت زیادی با یکدیگر دارند. قیمت این ایزوگام‌ها با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل در ادامه به قیمت برخی از بهترین برندها در بازار اشاره خواهیم کرد.

لازم به ذکر است با توجه به تورم و نوسانات بازار، این قیمت‌ها ممکن است هر روزه تغییر کنند. پس باید به دنبال بهترین راه برای داشتن قیمت بروز باشید. مجموعه هوبر همه روزه در خدمت مشتریان عزیز قرار گرفته است و می‌توانید در ساعات کاری با کارشناسان تماس گرفته و قیمت ایزوگام موردنظر خود را استعلام کنید. کافی است برای این کار با شماره تلفن 09195437669 تماس بگیرید.

از کجا ایزوگام خوب بخریم؟

با توجه به تعدد فروشندگان در ایران، تشخیص بهترین فروشنده کار دشواری است. اکثر افراد به دنبال فروشنده ای هستند که محصولات باکیفیت را با قیمت مناسب ارائه دهد. در میان فروشندگان مختلف، مجموعه هوبر بهترین عملکرد را دارد و می‌توانید بهترین ایزوگام‌ها را از آن خریداری کنید. قیمت ایزوگام‌ها در این مجموعه با توجه به مواد اولیه و کیفیت آن‌ها تغییر می‌کند. پس بهتر است قبل از خرید با کارشناسان مشورت کرده تا بتوانید بهترین محصول بر اساس نیازهای خود را خریداری کنید.

چرا باید از مجموعه هوبر ایزوگام بخریم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید مجموعه هوبر را از میان فروشندگان دیگر انتخاب کرد؟ در حقیقت مزایای زیادی وجود دارد که هوبر را از سایر رقبا متمایز می‌کند. شما می‌توانید این محصول را با بهترین قیمت به صورت عمده خریداری کنید. از آن جایی که آب بندی ساختمان‌ها بسیار مهم بوده و بودجه ساخت و ساز هم محدود است، شما می‌توانید از این مجموعه استفاده کرده تا ایزوگام مورنظر خود را با یهترین قیمت خریداری کنید.

بر خلاف مجموعه‌های دیگر هوبر تا کنون موفق شده است ایزوگام‌های خود را به چند کشور همسایه صادر کند. این امر نشان دهنده کیفیت بالای ایزوگام‌های صادراتی است. پس می‌توانید بدون نگرانی محصول موردنظر خود را خریداری کنید. کافی است برای استعلام قیمت روز محصول موردنظر با مجموعه هوبر در ارتباط باشید.

نحوه تشخیص اصل بودن ایزوگام دلیجان

ایزوگام دلیجان یکی از بهترین انواع ایزوگام در بازار است که متاسفانه نمونه‌های تقلبی آن خرید این محصول را با مشکل مواجه کرده است. از آن جایی که در صورت خرید جنس تقلبی احتمال آسیب رسیدن به ساختمان وجود دارد، بهتر است این نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید اصل بودن ایزوگام دلیجان را تشخیص دهید:

  • ایزوگام اصل دلیجان معمولا دارای بسته بندی مناسب بوده که همگی آن‌ها دارای پلمپ هستند. اگر بسته بندی ایزوگامی پلمپ نبود، بهتر است نسبت به اصل بودن آن شک کنید.
  • اگر به روی بدنه ایزوگام توجه کنید ایزوگام اصل دارای برچسب است که تمامی اطلاعات آن روی آن درج شده است.
  • ایزوگام‌های اصل دارای استاندارد بین المللی هستند که ایزوگام دلیجان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  • اگر آن را امتحان کنید می‌بینید که نسبت به دیگر ایزوگام‌ها از مقاومت بالایی برخوردار خواهد بود.
  • از قیر پالایشگاهی با درجه کیفیت 70 در روند تولید این ایزوگام استفاده شده است.

چرا باید از مجموعه هوبر ایزوگام بخریم؟

ایزوگام‌های باکیفیت و بی کیفیت چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

برای تشخیص ایزوگام‌های باکیفیت از انواع بی کیفیت نکاتی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

توجه به عمر ایزوگام

ایزوگام‌های باکیفیت در حدود ده تا پانزده سال عمر می کنند، اما ممکن است عوامل مختلفی روی طول عمر آن‌ها تاثیرگذار باشند. شرایط آب و هوایی، نور خورشید و سایر عوامل در تعیین طول عمر ایزوگام موثر هستند. پس اگر ایزوگامی را تهیه کرده و مشاهده کردید که طول عمر آن از ده سال کمتر است، می‌توان نتیجه گرفت که آن ایزوگام بی کیفیت بوده و باید نسبت به خرید یک نمونه باکیفیت از مجموعه هوبر اقدام کنید.

تفاوت در ضخامت

ایزوگام‌های باکیفیت معمولا ضخامت بیشتری نسبت به نمونه‌های بی کیفیت دارند. در اکثر تولیدات بی کیفیت از برخی از مواد اولیه صرف نظر می‌شود یا آن‌ها با سایر مواد تقلبی جایگزین می‌کنند. به همین دلیل، از ضخامت کافی برخوردار نبوده و به راحتی قابل تشخیص هستند

داشتن ابعاد استاندارد

ایزوگام‌هایی که باکیفیت تلقی می‌شوند، طول و عرضی برابر با یک در ده متر دارند. چنانچه مشاهده کردید ایزوگامی از این طول و عرض برخوردار نیست، احتمال بی کیفیت بودن آن بسیار بالا است، زیرا  از استانداردهای موجود پیروی نکرده است.

ایزوگام‌های باکیفیت از چه نوع قیری تولید می‌شوند؟

یکی از مواد اولیه اصلی در تولید ایزوگام‌ها قیر است که درجه کیفیت‌های مختلفی دارد. برای تشخیص درجه نفوذ قیر، یک سوزن صد گرمی را در یک ظرف قیر رها می‌کنند تا میزان نفوذ آن در مدت زمان پنج ثانیه را تشخیص دهند. هر چه قدر میزان نفوذ آن بیشتر باشد، درجه نفوذ آن نیز بالاتر می‌رود. به طور کلی، با هر یک میلی متر نفوذ سوزن در قیر به میزان ده درجه، نفوذ آن بالا خواهد رفت. در اکثر ایزوگام‌های باکیفیت از قیر 60 یا 70 استفاده می‌شود که نشان دهنده درجه نفوذ آن‌ها خواهد بود.

روش‌های خرید ایزوگام باکیفیت و اصل

برای خرید یک ایزوگام اصل می‌توانید به چند روش اقدام کنید. اولین کار خرید حضوری است که ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد. با خرید حوری این امکان را دارید که محصول را از نزدیک ببینید و تصمیم بگیرید. با این حال، برخی افراد زمان کافی برای این کار را ندارند و ترجیح می‌دهند که به صورت آنلاین یا تلفنی خرید خود را انجام دهند. ایزوگام کده و مجموعه هوبر یکی از بهترین فروشندگان به حساب می‌آیند که می‌توانید ایزوگام‌های موردنظر خود را از آنان خریداری کنید. در مجموعه هوبر تمامی ایزوگام‌ها تضمین اصالت دارند و در کمترین زمان ممکن به دستتان می‌رسند.

سخن پایانی

خرید ایزوگام برای ساختمان‌های امروزی یکی از ضروری‌ترین اقدامات به حساب می‌آید که می‌توانید از آن در سقف ساختمان یا آب بندی برخی قسمت‌های داخلی مانند سرویس بهداشتی استفاده کنید. از آن جایی که در بازار محصولات متعددی وجود دارند، ممکن است مهارت و آشنایی کافی برای تشخیص ایزوگام باکیفیت  و خوب را نداشته باشید، به همین دلیل در این مطلب به نکاتی اشاره کردیم که تشخیص این امر را برای شما راحت‌تر می‌کند. همچنین با معرفی مجموعه هوبر، دیگر نیازی به جست و جوی زیاد برای پیدا کردن فروشنده معتبر را نخواهید داشت. کافی است برای خرید بهترین ایزوگام با مجموعه تماس بگیرید.

برای مشاوره و خرید عمده ایزوگام با واحد فروش تماس حاصل نمایید