RSS صادرات ایزوگام به عراق با پلمپ گمرکی و استاندارد

صادرات ایزوگام به عراق با پلمپ گمرکی و استاندارد

آنچه در این مقاله می خوانید:

صادرات ایزوگام به عراق مستلزم رعایت یک سری موارد است که می توان به پلمپ گمرکی و دارا بودن استاندارد جهانی اشاره کرد.

ایزوگام هایی که در ایران طراحی و تولید می شوند، از جمله باکیفیت ترین و مرغوب ترین ایزوگام ها به شمار می روند. همین ویژگی باعث شده تا میزان صادارت این محصول، به کشورهای دیگر نسبت به قبل افزایش داشته باشد. ایزوگامی که جهت صادرات تولید می شود، می بایست باکیفیت بوده و استانداردهای مختلفی را داشته باشد. این ایزوگام باید موفق به اخذ تعدادی گواهینامه و مجوز شود؛ در غیر این صورت امکان صادر کردن محصول نخواهد بود.
یکی از کشورهایی که روابط تجاری خوب و گسترده ای با ایران دارد کشور عراق است. پروسه صادرات ایزوگام به عراق با توجه به شرایط و قوانین این کشور، مراحل متعددی را بایستی طی کند. به طور کلی صادرات ایزوگام به کشورهای مختلف، بسته به عوامل متعددی می باشد. هر کشور قوانین و شرایط مخصوص به خود را در زمینه صادرات و واردات دارا است.

ایزوگام صادراتی و ویژگی های آن

 • در تولید ایزوگام های صادراتی و باکیفیت، از قیر پالایشگاهی و مرغوب استفاده می شود.
 • ضخامت این ایزوگام ها نباید کم تر از 3.5 میلی متر باشد.
 • می بایست بوی مطبوعی داشته باشد ( بوی قیر ).
 • در صورت تماس دست با سطح ایزوگام، نباید کف دست سیاه شده و سنگ ریزه به آن بچسبد.
 • وزن ایزوگام های صادراتی نباید کم تر از 37 کیلوگرم باشد.
 • ایزوگام می بایست مقاومت کافی و بالایی در مقابل تغییرات آب و هوایی داشته باشد.
 • بایستی در تولید آن از تیشو و پلی استر درجه یک استفاده شده باشد.
 • تاریخ انقضا و سایر مشخصات مهم باید بر روی بسته بندی ایزوگام ها درج شده باشد.
 • یک ایزوگام صادراتی باکیفیت باید تمامی مجوزنامه و استانداردهای مورد نیاز را اخذ کرده باشد.
 • ایزوگام های صادراتی در مقابل ضربه و پارگی مقاوم و آسیب پذیر می باشند.

مجوزهای لازم برای صادرات انواع ایزوگام

مجوزهای لازم برای صادرات انواع ایزوگام

تمامی ایزوگام هایی صادر می شوند، باید استانداردها و مجوزهای ارگان های مختلفی را اخذ کنند. از جمله مهم ترین این ارگان ها می توان به سازمان استاندارد ملی، گمرک و بورس اشاره کرد. مدارکی که از این سازمان ها اخذ می شود متفاوت اما مکمل یکدیگر می باشند. به گونه ای که در پایان کار، در صورت نبود یکی از مجوزهای لازم، امکان ارسال محصول به باربندی وجود نخواهد داشت.
جهت صادرات ایزوگام به عراق مجوز و بیمه نامه های مختلفی می بایست اخذ شود. سازمان ملی استاندارد موظف به آزمایش و بررسی کیفیت نهایی ایزوگام و صادر کردن مجوزنامه در صورت کیفیت استاندارد محصول می باشد. جهت خرید موادی نظیر قیر درجه یک، رضایت و مجوز سازمان بورس مورد نیاز است. در نهایت به منظور باربندی محصول و ارسال آن جهت صادرات، بیمه نامه و پلمپ مخصوص به سازمان گمرک الزامی و واجب می باشد.

صادرات انواع ایزوگام فویلدار به شهر اربیل عراق

ایزوگام های فویلدار به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، برای مناطق جغرافیایی با آب و هوای گرم مناسب هستند. فویل یا روکش آلومینیومی که بر روی لایه اصلی ایزوگام چسبانده می شود، مانع از افزایش حرارت داخلی ساختمان می شود. صادرات ایزوگام به عراق ( به ویژه ایزوگام فویلدار )، به دلیل شرایط آب و هوایی این کشور افزایش چشمگیری داشته است. به عنوان مثال شهر اربیل عراق، از جمله شهرهای گرم و خشک این کشور به شمار می رود.
استفاده از ایزوگام های فویلدار در ساختمان های این شهر، باعث می شود تا حرارت خورشید تماما جذب نشده و مقدار زیادی از آن توسط ایزوگام دفع شود. این کار باعث تعدیل درجه حرارت نیز خواهد شد.

ایزوگام صادراتی با قیر اسیدی و اکسیده با پلمپ گمرکی

ایزوگام صادراتی با قیر اسیدی و اکسیده با پلمپ گمرکی

ایزوگام های اسیدی یا اکسیده از جمله ایزوگام هایی هستند که، طرفداران کم تری نسبت به سایر انواع آن دارند. در تولید این نوع ایزوگام ها یا به طور کلی از قیر استفاده نمی شود، یا درصد بسیار ناچیزی قیر مورد استفاده قرار می گیرد. قیر اصلی ترین ماده تشکیل دهنده ایزوگام به حساب می آید. به همین دلیل ایزوگام هایی که فاقد قیر هستند و یا در آن ها از قیر اسیدی ناچیز استفاده می شود از نظر بسیاری از افراد در زمره ایزوگام های بی کیفیت و ارزان قیمت قرار می گیرند.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]با این حال در بسیاری از ساختمان ها و بناهای مختلف، می توان از ایزوگام های اسیدی استفاده کرده و یا حتی آن ها را به کشورهای دیگر صادر کرد.[/box]

مسیر صادرات ایزوگام از ایران به عراق

صادرات ایزوگام به عراق، نیازمند مجوزها و بیمه نامه های مختلفی می باشد. عامل دیگری که پیش از صادرات مورد توجه قرار می گیرد، وضعیت آب و هوایی کشور مقصد می باشد. عراق از جمله کشورهای گرم و خشک بوده که معمولا درجه حرارت بالایی دارد. با توجه به این فاکتور وزن رول ایزوگام هایی که به این کشور صادر می شوند، نباید کم تر از 37 کیلوگرم باشد. ایزوگام های صادراتی به عراق باید در برابر شرایط آب و هوایی گرم این کشور مقاوم بوده و حرارت بالای خورشید را به درون ساختمان منتقل نکنند. نوع ارسال محصول نیز ( زمینی، دریایی و غیره ) مجددا به شرایط آب و هوایی و مقررات حاکم بر آن کشور بستگی دارد.

مرزهای صادرات ایزوگام استاندارد به عراق

مرزهای صادرات ایزوگام استاندارد به عراق

به دلیل ناآرامی هایی که در سال های اخیر در کشور عراق رخ داده است، آسیب های زیادی به برخی از آپارتمان ها وارد شده است. این موضوع باعث شده تا روابط تجاری ایران و عراق، به خصوص در زمینه صادرات محصولات نفتی مانند ایزوگام، افزایش قابل توجهی نسبت به سال های قبل داشته باشد. عراق با وجود دسترسی کافی به نفت، هم چنان در زمینه طراحی و تولید ایزوگام از ایران عقب تر بوده و محدودیت هایی در این زمینه دارد. به همین دلیل یکی از پررونق ترین محصولاتی که مدام به این کشور صادر می شود، ایزوگام های ساخت ایران می باشد.
این دو کشور پایانه ها و بازارهای مرزی مهم بسیاری دارند که در حین صادرات ایزوگام، می بایست به آن ها نیز توجه شود. از جمله مهم ترین پایانه های مرزی ایران و عراق می توان به پرویز خان، شلمچه، چزابه و مهران اشاره کرد.

ارسال ایزوگام صادراتی گرمسیری به شهر بغداد عراق

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، جهت صادرات ایزوگام به یک کشور، در ابتدا شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر با دقت سنجیده و بررسی می شود. شهر بغداد از جمله شهرهای گرم و پر حرارت عراق به حساب می آید. ایزوگام هایی که برای نصب در بغداد در نظر گرفته می شوند، اکثرا از نوع روکش دار هستند. این ایزوگام ها ضخامتی در حدود 3.5 میلی متر دارند. این مقدار ضخامت باعث می شود تا سقف ساختمان از حرارت بالا در امان بوده و دمای داخلی محیط تعدیل شود. به طور کلی برای اکثر شهرهای عراق، ایزوگام هایی با ویژگی های مذکور در نظر گرفته می شود.

تحویل-مرز-به-مرز-ایزوگام-با-قیر-پلایشگاهی-به-عراق

تحویل مرز به مرز ایزوگام با قیر پلایشگاهی به عراق

روش های مختلفی جهت تحویل مرسوله صادراتی به کشور مقصد وجود دارد. یکی از این روش ها تحویل مرز به مرز می باشد. در این روش محصول پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز و پلمپ شدن توسط گمرک کشور صادر کننده، به سمت کشور مقصد روانه می شود. جهت ارسال می توان یکی از مسیرهای زمینی، دریایی یا هوایی را انتخاب کرد. وسیله نقلیه پس از رسیدن به مرز مورد نظر متوقف می شود و کشور مقصد مرسوله را دریافت می کند.
به عنوان مثال جهت تحویل مرز به مرز ایزوگام به عراق، معمولا مرزهای مهمی مانند

 • دوغارون،
 • باشماق،
 • پرویز خان،
 • سردشت

در نظر گرفته می شوند.

مراکز صادرات انواع برندهای ایزوگام به عراق

اصلی ترین عامل انتخاب نوع ایزوگام جهت صادرات، آب و هوای کشور مقصد می باشد. با این حال همواره کشورهایی نظیر عراق علاوه بر ایزوگام مذکور، سایر محصولات و ایزوگام های شرکت تولیدی در ایران را نیز سفارش می دهند.

پس از ایزوگام های روکش دار، بیشترین محصولاتی که عراق سفارش می دهد، ایزوگام های طرح دار، ساده و تک لایه به حساب می آیند. علاوه بر این سایر محصولات نفتی تولید شده در ایران نیز، طرفداران بسیاری در عراق دارند.

همین امر باعث می شود تا روابط تجاری این دو کشور نه تنها در زمینه صادرات ایزوگام، بلکه در زمینه صادرات سایر محصولات نفتی نیز افزایش بسیاری نسبت به قبل داشته باشد.

نمایندگیهای-فروش-ایزوگام-صادراتی-استاندارد-به-عراق

نمایندگیهای فروش ایزوگام صادراتی استاندارد به عراق

امروزه تولیدی ها و نمایندگی های بسیاری، در زمینه تولید و ارسال ایزوگام به کشورهای دیگر فعال هستند. کشوری مانند عراق پیش از هر چیز در پی پیدا کردن مناسب ترین نمایندگی در ایران است، که باکیفیت ترین ایزوگام ها را تولید کند. این نمایندگی ها در سراسر ایران فعال بوده و علاوه بر عراق، ایزوگام های ساخت ایران را به کشورهای دیگر نیز صادر می کنند. از جمله شهرهای ایران با بیشترین میزان صادرات ایزوگام به عراق، می توان به تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و غیره اشاره کرد.

معرفی تولیدیهای ایزوگام با کیفیت و استاندارد

یک ایزوگام باکیفیت ویژگی های مخصوص و منحصر به فردی را دارا است. اکثر ایزوگام های مرغوب را، حتی با نگاه کردن نیز می توان تشخیص داد. در زیر به برخی از مهم ترین ویژگی های یک ایزوگام استاندارد و مرغوب اشاره شده است:

 • مواد اولیه به کار رفته در ایزوگام، می بایست درجه یک و باکیفیت باشند. معمولا در ایزوگام های استاندارد از قیر پالایشگاهی 70-60 استفاده می شود. البته گرید بالاتری از قیر دمیده نیز وجود دارد، که در ایزوگام های باکیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر قیر مواد اولیه دیگری نظر پلی استر، تیشو، روکش آلومینیومی و غیره نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.
 • یک ایزوگام باکیفیت از وزن و ضخامت استاندارد برخوردار است. این ویژگی باعث می شود تا درصد شکنندگی و آسیب پذیری ایزوگام کاهش پیدا کند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]از همین رو این دسته از ایزوگام ها معمولا مقاومت بالایی در برابر ضربات، شرایط آب و هوایی و غیره دارند.[/box]

 • در صورتی که هم مواد اولیه باکیفیت باشند و هم وزن و ضخامت استاندارد، ایزوگام عمر مفید و ماندگاری بالایی خواهد داشت. در غیر این صورت فرد به طور مداوم مجبور به تعویض ایزوگام و پرداخت هزینه های گزاف خواهد بود.

لیست قیمت ایزوگام صادراتی با پلمپ گمرکی

لیست قیمت ایزوگام صادراتی با پلمپ گمرکی

به طور کلی قیمت نهایی ایزوگام صادراتی به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه به برخی از این عوامل پرداخته شده است:

 • نوع و کیفیت مواد اولیه تاثیر بسیاری در قیمت نهایی ایزوگام های صادراتی دارند. همچنین وارداتی بودن یا نبودن برخی از مواد اولیه نیز، از جمله عوامل اثرگذار بر پروسه قیمت گذاری به حساب می آید.
 • تعداد لایه ها، روکش و طرح دار یا ساده بودن ایزوگام نیز، از جمله عواملی است که باعث افزایش یا کاهش قیمت ایزوگام می شود.
 • تعداد رول هایی که مشتری سفارش می دهد، رابطه مستقیم با افزایش قیمت ایزوگام دارد.
 •  نحوه ارسال ( زمینی، دریایی، هوایی و غیره )، شرایط آب و هوایی و قوانین و مقررات کشور مقصد نیز، در این رابطه تاثیرگذار می باشند.

استعلام قیمت ایزوگام صادراتی دولایه و سه لایه

پیش تر نیز به این مورد اشاره شد که، تعداد لایه های تشکیل دهنده ایزوگام تفاوت هایی را در قیمت نهایی آن ایجاد خواهند کرد. بی تردید قیمت ایزوگام های سه لایه، به دلیل مواد اولیه بیشتری که در تولید آن به کار رفته، بالاتر از ایزوگام های دو یا تک لایه می باشد. علاوه بر مواد اولیه، زمان و ماشین آلات و تجهیزات بیشتری نیز، جهت تولید ایزوگام سه لایه مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال قیمت ایزوگام سه لایه در نمایندگی های مختلف، ثابت نبوده و همواره در حال تغییر و نوسان می باشد. این تفاوت قیمت به علت تفاوت در روش های تولید، مواد اولیه و کیفیت نهایی است.

تماس ایزوگام هوبر

نحوه سفارش ایزوگام پلمپ شده برای صادرات

جهت سفارش ایزوگام به منظور صادرات، می توان از روش های مختلفی اقدام کرد. از جمله این روش ها می توان به حضوری، غیر مستقیم، مستقیم و آنلاین اشاره کرد. هرکدام از روش های مذکور، معایب و ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشند. به عنوان مثال برخی از افراد ترجیح می دهند شخصا به تولیدی یا نمایندگی مراجعه کنند، تا بتوانند ایزوگام را از نزدیک ببینند و کیفیت آن را بررسی کنند. با این حال عده ای دیگر به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه، روش سفارش و خرید غیر حضوری و آنلاین را ترجیح می دهند.

خرید مستقیم ایزوگام صادراتی پودری اعلا از کارخانه

در روش خرید مستقیم هیچ واسطه ای وجود ندارد. مشتری شخصا به تولیدی یا نمایندگی مورد نظر مراجعه کرده و پس از بررسی ایزوگام های موجود، سفارش خود را ثبت کرده و هزینه آن را پرداخت می کند. شیوه پرداخت هزینه ممکن است در نمایندگی های مختلف متفاوت باشد. برخی کل پول را یکجا و برخی دیگر مقداری از پول را پس از ارسال و نصب ایزوگام دریافت می کنند.

سوالات رایج شما درمورد ایزوگام صادراتی

 

چگونه می توانیم از قیمت ایزوگام صادراتی اطلاع پیدا کنیم؟

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان، لیست قیمت روز ایزوگام صادراتی را استعلام بگیرید.

کدام شهرها بیشترین میزان صادرات ایزوگام به عراق را دارند؟

تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و ….

برای مشاوره و خرید عمده ایزوگام با واحد فروش تماس حاصل نمایید