RSS نحوه پیداکردن نشتی ایزوگام + هزینه ترمیم۱۴۰۳
چگونه نشتی ایزوگام را پیدا کنیم؟

چگونه نشتی ایزوگام را پیدا کنیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

استفاده از عایق‌های رطوبتی به علت بالا بودن استحکام و جلوگیری از نفوذ رطوبت گسترش زیادی پیدا کرده است و تقریبا در اکثر ساختمان‌ها جهت عایق کاری قسمت‌های مختلف اعم از پشت بام از ایزوگام استفاده می‌نمایند. ایزوگام نیز مانند دیگر محصولات عایقی عمر مشخصی دارد که بسته به شرایط قابل تغییر است و می‌تواند تحت عوامل مختلفی دچار ترک خوردگی، شکستگی و نشتی گردد.

ایزوگام انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط مورد نظر استفاده می شود. اگر شما به دنبال خرید بهترین نوع ایزوگام هستید می توانید با مراجعه به کارخانه و مشاهده جزئیات آن در انتخاب خود دقت لازم را به عمل بیاورید.

دلایل خرابی ایزگام و عوامل بروز آن

دلایل خرابی ایزگام و عوامل بروز آن

برای حفاظت از ایزوگام به طوری که بتواند سال‌ها کارایی داشته باشد و دچار خرابی نشود رعایت برخی نکات ضروری است. در ادامه به بررسی دلایل مختلف نشتی ایزوگام و راه‌های جلوگیری از آن‌ها می‌پردازیم :

قرار گیری جسم سنگین روی ایزوگام

از جای‌گذاری اجسام سنگین مانند کولر خودداری کنید و در صورت قرار دادن حتما از پایه‌های مناسب استفاده نمایید تا ایزوگام فشار کمتری متحمل شود. قرار دادن اجسام سنگین روی ایزوگام یکی از اصلی‌ترین علل بروز مشکل و خرابی در ایزوگام است.

برخورد با اجسام تیز

یکی دیگر از عوامل مهم در بروز آسیب و یا سوراخ شدن ایزوگام برخورد آن با اجسام نوک تیز و برنده مانند چاقو، قیچی، میخ و حتی راه رفتن بر روی آن با کفش‌های پاشنه بلند است. بنابراین توصیه می‌شود از برخورد این اجسام با عایق رطوبتی خودداری شود.

رطوبت و جمع شدن آب روی ایزوگام

برخی مواقع کارهایی مانند شستن فرش در پشت بام انجام می‌شود، بدون توجه به اینکه ماندن آب روی ایزوگام یکی از دلایل وارد شدن آسیب به عایق و فرسودگی آن می‌شود. پس در صورت امکان خوب است آب و رطوبت باقیمانده به روی ایزوگام از در مدت زمان کمی خشک شود تا از خرابی آن جلوگیری شود.

قرار گرفتن در معرض مواد اسیدی و قلیایی

برخورد انواع شوینده‌ها و مواد اسیدی یکی دیگر از عواملی است که زمینه خراب شدن عایق رطوبتی را فراهم می‌نماید.

عدم نصب صحیح

در صورتی که نصب ایزوگام به دقت و توسط فرد کار بلد صورت نگیرد ممکن است با باقی ماندن رطوبت، شن و یا ماسه در سطح زیر ایزوگام، عمر آن کاهش پیدا کرده و دچار آسیب گردد.

چگونگی تشخیص نشتی ایزوگام

هنگامی که ایزوگام در سقف دچار خرابی گردد ممکن است مشکل نشتی آب به وجود آید. در این بخش قصد داریم به بررسی چند تکنیک جهت تست نشتی ایزوگام بپردایم :

بهترین راه جهت تشخیص نشتی ایزوگام زمان باریدن باران و یا ریختن آب روی آن است. با قرار گیری آب روی ایزوگام بخش‌هایی که دچار نشتی شده‌اند با تشکیل حوضچه روی عایق خود را نشان می‌دهند و اگر دریچه و شکاف ایجاد شده بزرگ باشد آب به داخل ساختمان راه پیدا خواهد کرد و نیاز به ترمیم و درزگیری خواهد بود.

یکی دیگر از راهکارهای پیدا کردن نشتی ایزوگام باز کردن ایزوگام است که نیاز به دقت بالایی دارد و بهتر است توسط یک شخص حرفه‌ای انجام شود. در صورت باز کردن ایزوگام درزها و شکاف‌ها به خوبی قابل مشاهده خواهند بود.

روش‌های ترمیم نشتی ایزوگام

تعویض ایزوگام

پس از تشخیص قسمت‌هایی از ایزوگام که دچار نشتی شده‌اند، قسمت آسیب دیده ایزوگام توسط یک فرد متخصص برش خورده و توسط حرارت از سقف جدا می‌گردد. سپس یک قطعه ایزوگام متناسب با اندازه قطعه بریده شده جای آن قرار گرفته و بصورت اصولی نصب می‌شود.

استفاده از چسب

اگر نشتی آب به علت شکاف در سقف باشد تکنسین می‌تواند توسط استفاده از چسب‌های مخصوص مانند چسب ماستیک درزها و شکاف‌ها را پر کرده و از نفوذ آب و رطوبت به داخل سقف جلوگیری نماید.

استفاده از قیر

یکی دیگر از راه‌های محکم کاری در عایق بندی استفاده از قیر و یا قرار دادن چند لایه ایزوگام بر روی هم جهت جلوگیری از نفوذ نم است.

همانطور که می دانید ایزوگام دارای تعداد لایه های زیادی است که پر طرفدارترین آنها ایزوگام دولایه فویل دار می باشد.

مراحل ترمیم ایزوگام

  1. مرحله اول برای ترمیم ایزوگام جدا کردن ایزوگام از محل نصب است.
  2. مرحله دوم برش دادن یک قطعه ایزوگام به اندازه حفره ایجاد شده است.
  3. در مرحله بعدی قطعه برش داده شده را حرارت می‌دهند تا ذوب شود.
  4. ایزوگام ذوب شده را در حفره قرار داده و گوشه‌های آن را به ایزوگام اصلی می‌چسبانند.
  5. روی لبه‌های قطعه ایزوگام باید از چسب استفاده شده و روی آن پودر مل پاشیده شود.

هزینه ترمیم نشتی ایزوگام

هزینه ترمیم نشتی ایزوگام

هزینه تعمیر عایق رطوبتی از هزینه‌هایی است که در صورت وارد شدن آسیب به ایزوگام بر صاحب ساختمان تحمیل می‌شود. هزینه تعمیرات ایزوگام به فاکتورهای مختلفی مانند متراژ کار و نوع ایزوگام استفاده شده برای ترمیم بستگی دارد. همچنین دیگر خدمات مانند تشخیص محل نشتی، نم سقف، رفع چاله‌ها‌‌، ترمیم درزها و جدا کردن عایق‌های فرسودهدر هزینه ترمیم ایزوگام موثر خواهند بود.

لیست قیمت ایزوگام با کیفیت

خرید بهترین نوع ایزوگام و اجرای پروژه عایق کاری طبق استانداردها، حساسیت‌های خاص خود را داشته و وجود انواع برندها و فروشگاه‌های عرضه کننده ایزوگام در ایران و عدم تشخیص کیفیت و قیمت واقعی پیچیدگی کار را بیشتر می‌کند.

قیمت روز انواع ایزوگام‌ با توجه به کیفیت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. موقع خرید جهت صرفه جویی در هزینه‌ها سعی کنید از بهترین نوع ایزوگام متناسب با اقلیم منطقه مورد نظر استفاده کنید و قیمت پایین یک محصول را فدای کیفیت نکنید، چرا که در این صورت بعد مدت کوتاهی ایزوگام کم کیفیت دچار مشکل می‌شود و شما برای جبران مشکل باید متحمل هزینه‌های دیگر شوید.

وجود نوسانات شدید ارز و همچنین تنوع بسیار بالای برندها و مدل‌های ایزوگام موجب شده قیمت ایزوگام ثابت نباشد. بنابراین برای استعلام قیمت، ثبت سفارش و دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کنید. مشاوران مجرب ما با ارائه راهنمایی کامل به شما کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب را متناسب با آب و هوای منطقه خود با نازل‌ترین قیمت کل بازار ایران داشته باشید.

نحوه انتخاب بهترین نوع ایزوگام

ایزوگام تحت عنوان یک عایق رطوبتی جایگاه خوبی در بازار ایران را به خود اختصاص داده است و همین موضوع سبب وجود برندها و مدل‌های مختلف در بازار شده است و ممکن است برای خریدار بسیار سردرگم کننده باشد. در ادامه می‌خواهیم با توجه به تجربیات چندین ساله به شما کمک کنیم تا انتخاب بهتر و راحت‌تری در خرید ایزوگام داشته باشید.

عوامل مهمی که باید موقع انتخاب به آن‌ها توجه گردد :

آب و هوا

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب ایزوگام توجه به آب و هوای منطقه‌ای است که ایزوگام در آن اجرا خواهد شد. برای مثال ایزوگام مناسب برای منطقه سردسیری حتی در بالاترین کیفیت نمی‌تواند یک گزینه مناسب برای آب و هوای گرمسیری باشد.

جنس ایزوگام

اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده قیر ایزوگام است و کیفیت و میزان قیر استفاده شده در تولید ایزوگام مهم‌ترین عامل در مرغوبیت ایزوگام است. بعضی از تولیدکنندگان از قیر کم کیفیت و یا کمتر از میزان استانددار قیر در ساهت ایزوگام استفاده می‌کنند.

وزن ایزوگام

بعد از توجه به آب و هوا باید به کیفیت ایزوگام انتخابی دقت کنید. جنس متریال و مواد اولیه به کار رفته در تولید ایزوگام نقش اساسی در کیفیت آن دارد. یکی از مواردی که می‌توان توسط آن به کیفیت ایزوگام پی برد توجه به وزن و ضخامت آن است، اما برخی کارخانه‌ها جهت رقابتی کردن قیمت از ترفندهای مختلفی استفاده می‌نمایند تا با حفظ وزن و ضخامت قیمت را پایین‌تر بیاورند.

بسته بندی و وجود اطلاعات محصول

بسته بندی خوب نشان دهنده کیفیت ایزوگام است. در روی بسته بندی ایزوگام به وجود علامت استاندارد توجه کنید. این علامت نشانگر آن است که ایزوگام مورد نظر توسط کارشناسان اداره استاندارد چک شده و استاندارهای مورد نظر را دارد.

تاریخ انقضا

ایزوگام نیز دارای یک تاریخ مصرف مشخصی است که باید بعد تولید تا آن زمان اجرا شود، پس حتما قبل از خرید به تاریخ مصرف ایزوگام توجه کنید.

در صورت امکان با انجام برخی تست‌ها تا حدود زیادی می‌توانید به کیفیت ایزوگام پی برید، که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم :

استشمام ایزوگام

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای تشخیص کیفیت ایزوگام بوییدن آن است. وجود بوی بد در ایزوگام مثل بوی گازوئیل نشان دهنده عدم مرغوبیت محصول است.

تست شکنندگی

برای انجام این تست قسمتی از لبه ایزوگام را حالت دهید، اگر ایزوگام به سرعت دچار شکستگی شد، نشان دهنده کیفیت پایین عایق است.

تست دود

در تست دود تکه‌ای از ایزوگام را توسط فندک یا کبریت آتش بزنید. چنانچه قیر دوده فراوانی از خود تولید کرد خبر از کیفیت پایین مواد اولیه به کار رفته در تولید محصول می‌دهد.

تست چسبندگی

در صورت امکان با توجه به نکات ایمنی به مقداری از ایزوگام حرارت بدهید. ایزوگام باکیفیت بعد از دیدن حرارت به سختی به سطح می‌چسبد و جدا نمی‌شود.

نمایندگی فروش ایزوگام پلیمری

ایزوگام‌ها بر اساس ترکیبات به دو گروه ایزوگام‌های پلیمری و دمیده تقسیم می‌شوند :

ایزوگام‌ پلیمری (BPP) از قیر خالص 70/60، لایه پلی استر، لایه تیشو، لایه آلومینیومی، تالک، پلاستیک پشت لایه و پلی اتکتیک ساخته می‌شود.

ایزوگام دمیده (BOF) از قیر دمیده، لایه پلی استر، لایه تیشو، لایه آلومینیومی، تالک و پلاستیک پشت لایه ساخته می‌شوند.

با توجه به ایزوگام به کارر فته در نوع پلیمری، این ایزوگام از استحکام بالاتری برخوردار است.

مجموعه هوبر واقع در شهر تبریز یکی از تخصصی‌ترین نمایندگی‌های فروش ایزوگام‌های پلیمری با سابقه درخشان در ایران است. شما می‌توانید برترین و باکیفیت‌ترین برندهای ایزوگام پلیمری شناخته شده در ایران را با مناسب‌ترین قیمت در بازار داخلی ایران خریداری نمایید. جهت دریافت قیمت ایزوگام پلیمری و ثبت سفارش با کارشناسان مجرب ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره و خرید عمده ایزوگام با واحد فروش تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید